Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wróć do pełnej strony

ForBioSensing w trosce o bezpieczeństwo – silny wiatr w Puszczy Białowieskiej

W związku z silnymi wiatrami panującymi w Puszczy Białowieskiej, jako członkowie zespołu pracującego od kilku lat na tych terenach, pragniemy zaapelować do naszych odbiorców. Dbajmy o bezpieczeństwo zawsze, a szczególnie w czasie silnego wiatru, ulewy czy burzy.

Nie ryzukujmy, sytuacje pogodowe również w Puszczy mogą zaskakiwać. Dlatego też w dzisiejszej aktualności prezentujemy 5 podstawowych zasad bezpieczeństwa w Puszczy Białowieskiej:

  1. Sprawdź prognozę pogody – jeśli ma padać, wiać z dużą prędkością, bądź w prognozie zapowiadają burzę – nie planuj wycieczki do lasu!
  2. Pamiętaj by mieć przy sobie mapę i naładowany telefon – przydadzą się, gdy stracisz orientację i będziesz potrzebować pomocy.
  3. Wsłuchuj się w odgłosy lasu – dźwięki, które usłyszysz (zwierzyna uciekająca do kryjówek, łamiące się gałęzie) pozwolą Ci odpowiednio zareagować.
  4. Jeśli w puszczy spotka Cię ulewa, bądź burza – schroń się. Omijaj pojedyncze drzewa oraz metalowe konstrukcje.
  5. Unikaj skupisk martwych drzew stojących (np. monokultur świerkowych).

Warto pamiętać, że na szlakach turystycznych możliwe są utrudnienia np. wiszące gałęzie, leżące połamane drzewa czy stojące suche drzewa. Warunki pogodowe panujące w Puszczy można monitorować na bieżąco na naszym meteoportalu pod adresem: http://www.forbiosensing.pl/portal-mapowy/pages/meteoportal?execution=e1s1

*Oprac. na podstawie zasad bezpieczeństwa prezentowanych przez Białowieski Punkt Informacyjny

Tekst. W.Duranowska

Fot. ForBioSensing