Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wróć do pełnej strony

Praktyczne wykorzystanie produktów projektu ForBioSensing

Nasi specjaliści wykazują codzienne zaangażowanie w zadania realizowane w projekcie, które związane są z monitorowaniem drzewostanów Puszczy Białowieskiej. Polegają one na wykonywaniu pomiarów (wykorzystywane w tym celu są najnowsze technologie teledetekcyjne oraz tradycyjne metody pomiaru drzewostanów).  To także dokumentowanie wyjątkowego bogactwa przyrodniczego Puszczy. 

 

Wymienione działania dostarczają cennych produktów, informacji i Know-How. Ważną ideą programu LIFE, która przekłada się na realizowane projekty jest ich możliwość ponownego wykorzystania - zarówno pozyskanych produktów,  jak i wypracowanych sposobów zarządzania środowiskiem. Od początku projektu zespół szeroko promuje efekty przetworzeń w projekcie i udostępnia je do różnych celów. 

 

Produkty projektu ForBioSensing zostały przekazane na podstawie umów licencyjnych już 72 razy (stan na 01.03.21 r.). W ostatnim czasie, wśród licencjobiorców znaleźli się: RDLP Białystok, Instytut Nauk o Zwierzętach SGGW, a także University of Cambridge. Dostęp do cennych informacji, pozwoli wymienionym podmiotom zrealizować cele badawcze: wykonać analizy, zweryfikować poprawność wykonanych działań, poszerzyć wnioskowanie. Informacje te, posłużą także jako materiał pomocniczy przy publikacji wyników podjętych przedsięwzięć.

 

Składamy podziękowania za każde podjęcie współpracy oraz zaufanie do pracy zespołu Life+ ForBioSensing. Wielość podpisanych licencji jest potwierdzeniem, że istnieje potrzeba prowadzenia prac monitoringowych, a także dzielenia się: rzetelną, obiektywną wiedzą

na temat puszczańskich drzewostanów. 

 
tekst. W.Duranowska
fot. FBS