Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wróć do pełnej strony

ForBioSensing, podziwiając bioróżnorodność: Jesień w Puszczy Białowieskiej

Jesień to wyjątkowa pora roku. Czas, kiedy liście mienią się na drzewach wielością barw - zwłaszcza żółtą, pomarańczową i brązową, by następnie upaść i stworzyć piękny, barwny jesienny dywan. To także termin, kiedy w Puszczy jest najmniej ludzi. Tylko nieliczni zatrzymują się, by obejrzeć piękne liście. Wśród nich są również dzieci. Niemały zachwyt je czeka, gdy pod warstwą „dywanu” znajdą kasztan lub żołędzia.

 

To także wspaniały czas dla specjalistów ForBioSensing. Podczas wykonywanych zadań, ich wzrok skupiają duże, stare drzewa o opadających liściach, które wirują w rytmie jesiennego wiatru. Zdarza się również, że i mgła nadaje tej aurze tajemniczości. Nie sposób w tym czasie nie zauważyć aktywności zwierząt, ponieważ robią one zapasy na zimę. Zespół ForBioSensing co roku obserwuje aktywności m.in.: wiewiórek, sójek czy dzików, które z apetytem zajadają się darami lasu.

 

W dzisiejszej aktualności pragniemy zaprezentować Państwu ujęcia jesiennego, puszczańskiego drzewostanu „z lotu ptaka”. Zachęcamy także do leśnych wędrówek, podczas których natura zachwyca soczystymi barwami jesieni. 

 

Tekst. W.Duranowska

Fot. Ł.Kuberski