Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wróć do pełnej strony

Zapraszamy Państwa na webinar "Remote Sensing Approaches for Temperate Forest Monitoring: Implications for Management"

Serdecznie zapraszamy na webinarium pt.Remote Sensing Approaches for Temperate Forest Monitoring: Implications for Management”, które odbędzie się 4 listopada o godzinie 09:00. W trakcie 90-minutowego spotkania będzie można dowiedzieć się, jak teledetekcję stosuje się w badaniach nad ekosystemami leśnymi, a przy okazji poznać nowe i unikalne możliwości jej zastosowania w zarządzaniu terenami leśnymi. Dzięki uczestnictwu w webinarze, dowiecie się także:

  • Jak wykorzystuje się dane hiperspektralne i lotniczego skanowania laserowego w Puszczy Białowieskiej?
  • Jakie możliwości i wyzwania związane są z wykorzystaniem danych teledetekcyjnych?
  • Jak wykonuje się inwentaryzacje lasów za pomocą teledetekcji?
  • Jak korzystać z danych teledetekcyjnych w codziennej pracy leśnika?

Do uczestnictwa w wirtualnym spotkaniu zachęcamy studentów, naukowców, leśników, a także osoby zajmujące się tematyką przedmiotu spotkania. Nasi eksperci: Krzysztof Stereńczak, Aneta Modzelewska (Zakład Geomatyki IBL), Hooman Latifi (KNTU (Iran) oraz University of Würzburg (Niemcy)) oraz Hormoz Sohrabi (Tarbiat Modares University, Iran), opowiedzą szczegółowo o korzyściach technologicznych i przyrodniczych, zarówno wykorzystywanych, jak i zapowiadanych rozwiązań. W trakcie webinaru będą mogli Państwo zadawać pytania w czasie rzeczywistym oraz, w razie potrzeby, kontaktować się w terminie późniejszym.

Data: 04 listopada 2020 r. (środa)

Godzina: 09:00

Czas trwania: 90 minut

Rejestracja: https://www.weezevent.com/kntu-ibl-joint-remote-sensing-webinar?fbclid=IwAR2HCznVWGxOHZkQoTl0_IdBO6QAxPwgUHxjEmEVgYcXQ35WBE3axnBhR54

 

Tekst. W.Duranowska

Fot. H.Latifi