Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wróć do pełnej strony

Film “Życie drzewa” zakwalifikowany do konkursu XVIII MFFP

Organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego przedstawili listę 29 filmów, które powalczą o laury w konkursie filmów pod hasłem “Bioróżnorodność szansą ziemi”.  

 

Co dwa lata za sprawą Festiwalu Filmowego, Łódź staje się stolicą filmu i fotografii przyrodniczej oraz miejscem spotkań wszystkich, którym bliska jest tematyka przyrody i jej relacji z człowiekiem. Organizowany od 1980 roku festiwal ma ważne miejsce w kalendarzu wydarzeń Łodzi Filmowej, będącej od 2017 roku Miastem Filmu UNESCO.

 

Wśród 29 znakomitych produkcji, które zakwalifikowały się do tegorocznej edycji konkursu, znajdują się filmy z różnych części świata, m.in z: Serbii, Iranu, Niemiec, Holandii, oraz Belgii. W gronie zakwalifikowanych metraży znajduje się także “Życie drzewa”, produkcja wykonana na potrzeby projektu ForBioSensing (link do filmu: https://bit.ly/32pVG39).

 

XVIII edycja festiwalu odbędzie się w dniach 23-27 września w Łodzi. Wszystkie filmy oceni powołane przez organizatorów Festiwalu Jury. 

 

Relacja z wydarzenia już wkrótce.

 

 

Tekst. W.Duranowska, fot. MFFP