Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wróć do pełnej strony

Wakacje trwają w najlepsze, a zespół ForBioSensing wciąż aktywny!

Słońce grzeje już na tyle mocno, że z całą pewnością można powiedzieć - sezon letni wreszcie w pełni. Ale to nie znaczy, że zespół próżnuje, ForBioSensing jest zawsze w gotowości do działania. 

 

W projekcie monitorowane są drzewostany Puszczy Białowieskiej, w taki sposób, aby móc dowiedzieć się jak las się zmienia! Specjaliści pracują nad uzyskaniem całościowego obrazu zmian drzewostanowych w Puszczy i ich dynamiki (poprzez użycie kilku serii czasowych różnych danych teledetekcyjnych) oraz wykonują pomiary na powierzchniach naziemnych.

 

Dane teledetekcyjne + dane naziemne = pełna informacja o drzewostanach Puszczy Białowieskiej. Więcej informacji na temat pracy ForBioSensing znajdą Państwo na strone fanpage projektu: www.facebook.com/forbiosensing

 

A po pracy? Wciąż aktywnie! Pracownicy projektu korzystają z darów lata, które jest przecież tylko raz w roku. W dzisiejszej aktualności zachęcamy Państwa do rzucania Frisbee. Grajcie jak najczęściej, trenujcie różne elementy gry, także te, a może przede wszystkim te, które sprawiają najwięcej trudności. 

 

To najlepszy czas na aktywność na łonie natury.  Zachęcamy więc Państwa do korzystania z uroków lata.

 

tekst. W.Duranowska

fot. ForBioSensing