Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wróć do pełnej strony

Spędź wakacje z ForBioSensing!

Rozpoczął się sezon wakacyjny, a wraz z nim wysokie temperatury. Ale niekoniecznie tu - w Puszczy Białowieskiej każda pora roku ma swój urok, a jej mikroklimat sprawia, że upały nie są tam tak dotkliwe. Tym samym, w dzisiejszym poście zachęcamy Państwa do odwiedzenia puszczańskich terenów w sezonie letnim.

Lato to także bardzo długie dni, które dają mnóstwo czasu na rozmaite wędrówki. Jasno robi się już około godziny 4:00, a to znaczy tylko tyle, że przygodę z Puszczą Białowieską można rozpocząć skoro świt!

W ramach projektu ForBioSensing powstało 10 tablic informacyjnych, które zostały umieszczone w siedzibach: IBL, organizacji wspierających, Białowieskim Parku Narodowym, w Nadleśnictwach, a także w pobliżu miejsca realizacji projektu. Mają one za zadanie szeroko promować działania realizowane w projekcie oraz przedstawiać jego wyniki.

Zachęcamy Państwa do poszukiwania naszych tablic. Wakacje są doskonałym czasem na leśne wędrówki i podziwianie puszczańskiej przyrody w jej letniej odsłonie. 

 

Tekst. W.Duranowska

Fot. K.Stereńczak