Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wróć do pełnej strony

ForBioSensing, podziwiając bioróżnorodność: Puszczańska wędrówka bez maseczki

Od dzisiaj (tj. poniedziałku, 20 kwietnia), można swobodnie wchodzić do lasów i parków narodowych w całej Polsce. Decyzje zostały podjęte po rekomendacji ministra środowiska Michała Wosia. Więc jeśli mają Państwo chęć zaczerpnąć świeżego powietrza (a nie ma ku temu przeciwwskazań), zróbcie to!

W lesie nie ma obowiązku korzystania z maseczki. Pamiętajmy, że nadal obowiązuje zakaz grupowania się i trzeba zachowywać bezpieczny odstęp. Dla bezpieczeństwa w miejscach, gdzie może pojawiać się więcej osób, został zachowany obowiązek zasłaniania twarzy. Na parkingu nosimy więc maseczkę.

Dzisiaj prezentujemy Państwu relację zdjęciową puszczańskiej, wiosennej roślinności wykonaną przez jednego z naszych pracowników terenowych. Zachęcamy do podziwiania bogactwa natury. Podczas leśnej wędrówki zobaczyć można m.in.: Przylaszczkę, Śledziennicę oraz Zdrojówkę. Taka wycieczka będzie miała dobry wpływ na organizm: dotlenimy się, poprawimy pracę serca i układu oddechowego. Dobroczynny wpływ to także działalność słońca - wyprodukuje się witamina D3. A przede wszystkim uwolnią się endorfiny, dzięki którym nastąpi poprawa samopoczucia.


Być może będą Państwo mieć szczęście i spotkają żubra?

 

Tekst. W.Duranowska

Fot. Ł.Kuberski