Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wróć do pełnej strony

Konferencja Dendrochronologów Polskich 2020 – Zapowiedź

Tegoroczna, V edycja tego wydarzenia, odbędzie się w dniach 5-6 lutego br. na Wydziale Leśnym SGGW w Warszawie. Jest to wspaniała okazja do gromadzenia w jednym miejscu specjalistów zajmujących się wieloaspektową analizą słojów przyrostu rocznego drzew i krzewów. Na konferencji zostaną zaprezentowane częściowe wyniki prac Projektu ForBioSensing.

Głównym celem tej konferencji jest prezentacja różnorodnych zastosowań metod dendrochronologicznych w badaniach naukowych. Cennym wynikiem spotkania jest także wymiana informacji, zdobytych doświadczeń pomiędzy polskimi naukowcami, którzy zajmują się wspomnianymi wyżej zagadnieniami. Wyniki badań dendrochronologicznych są coraz częściej wykorzystywane w pracach o szerokim zakresie nauk, m.in.: w archeologii, ekologii, geomorfologii, klimatologii, leśnictwie, paleogeografii oraz w wielu innych pokrewnych dziedzinach.

Zespół Forbiosensing będzie miał przyjemność wziąć udział w tej konferencji. Specjaliści pracujący w projekcie, analizują historię lasów Puszczy Białowieskiej zapisaną w słojach przyrostu rocznego drzew. Celem tych działań jest poznanie długoterminowej dynamiki i historii rozwoju drzewostanów, możliwe dzięki dendrochronologii, przyporządkowującej poszczególne słoje przyrostu rocznego odpowiednim latom kalendarzowym. Na specjalnie przygotowanym stoisku promocyjnym, ForBioSensing będzie dzielić się z uczestnikami konferencji nabytym doświadczeniem oraz prezentować wstępne wyniki swoich działań.

Relacja z konferencji już wkrótce!

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie Państwo w poniższym linku:

Konferencja Dendrochronologów Polskich 2020

 

Fot. K.Pilch

Opr: W.Duranowska