Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wróć do pełnej strony

POLSCAN - I krajowe Forum Użytkowników LIDAR

W dniach 22-23 października 2019r. w Sękocinie Starym odbył się POLSCAN - I Krajowe Forum poświęcone użytkownikom technologii LiDAR. Głównym celem tego wydarzenia stało się stworzenie trwałego ogólnopolskiego FORUM wymiany informacji i praktycznych wdrożeń pomiędzy sektorami użytkowników końcowych, naukowcami oraz firmami oferującymi ich pozyskiwanie czy metody przetworzenia.

W przeddzień FORUM odbyły się warsztaty poświęcone analizom przestrzennym, naziemnemu i lotniczemu skanowaniu laserowemu, a także wizualizacji pozyskanych danych. Prowadzącymi zajęcia byli m.in. pracownicy Zakładu Geomatyki IBL, mgr Aneta Modzelewska „Wprowadzenie do analiz przestrzennych w języku R” oraz dr inż. Bartłomiej Kraszewski „R jako narzędzie do przetwarzania dużych zbiorów danych LiDAR”.

Podczas Forum odbyły się sesje plenarne i techniczne skupione wokół tematów: przetwarzania danych skanowania laserowego, środowiskowych oraz metod ich zbierania. Wśród prelegentów znalazł się również zespół ForBioSensing, który przedstawił prezentację pt.”Szacowanie cech taksacyjnych drzewostanów z wykorzystaniem ALS”, opartą na podstawie danych zebranych podczas 4 lat trwania projektu. Zdobyte doświadczenie podczas prac w Puszczy stworzyło pole do podzielenia się z uczestnikami forum wrażeniami na temat najnowszych technologii wykorzystywanych w leśnictwie.

Równolegle z odbywającymi się sesjami technicznymi uczestnicy wydarzenia mogli także zapoznać się bliżej z projektem ForBioSensing na specjalnie przygotowanym stoisku promocyjnym. Przy nim informowano o bieżących zadaniach wykonywanych w ramach projektu oraz odpowiadano na wszystkie pytania, które pojawiły się ze strony uczestników.

Cieszymy się, że mogliśmy zaprezentować projekt ForBioSensing wszystkim uczestnikom Forum POLSCAN i wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.

 

Tekst. W.Duranowska

Fot. P.Szmit, ForBioSensing