Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wróć do pełnej strony

Las się zmienia – wideoteka ForBioSensing

Staramy się na bieżąco relacjonować Państwu naszą działalność projektową. Publikowane wpisy przedstawiają m.in: doniesienia z terenowych prac monitoringowych (inwentaryzacja drzewostanów polskiej części Puszczy Białowieskiej, sczytywanie danych z dendrometrów, naziemny skaning laserowy etc.) czy relacje ze spotkań (konferencje, wystawy, meetingi).

Szczególnym zainteresowaniem czytelników naszej strony projektowej, cieszy się cykl postów pt. „Podziwiając bioróżnorodność Puszczy”, gdzie prezentowane są zdjęcia flory i fauny, której często nie sposób zaznać podczas prac w ogrodzie lub weekendowej wycieczki do lasu. W ostatnich wpisach prezentowaliśmy m.in.: owocujące białowieskie runo, drzewostan po lipcowych burzach, a także zjawisko wyjątkowe - relację ze spotkania z niedźwiedziem, którego na puszczańskich terenach nie widziano od kilkudziesięciu lat.

W działalność projektu ForBioSensing wpisane jest także wiele innych działań, w tym tworzenie audycji filmowych, które mają za zadanie - obrazem i dźwiękiem przybliżyć odbiorcy świat przyrody w jej naturalnym, białowieskim środowisku. W tym miejscu pragniemy serdecznie Państwa zaprosić do wideoteki ForBioSensing, dostępnej na kanale Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCqEOlq8qUeBrnNUAcmluS9A/videos.

Prezentowane filmy i spoty zrealizowane zostały na różnych etapach prac zespołu ForBioSensing – dzięki czemu mogą Państwo poznać drzewostany Puszczy Białowieskiej widziane okiem naukowca, przyrodnika, a także pracownika terenowego. Produkcje zostały wykonane z dbałością o walory informacyjne, przyrodnicze, a także turystyczne.

Życzymy Państwu dobrego seansu! 

 

Tekst. W.Duranowska

Fot. ForBioSensing