Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wróć do pełnej strony

Program LIFE+ jako podstawa działalności ForBioSensing

Od początku funkcjonowania projektu mamy przyjemność realizować szereg działań związanych monitoringiem stanu drzewostanów Puszczy Białowieskiej oraz promować działania projektowe w ramach instrumentu finansowego LIFE+.

Czym jest LIFE+? To instrument finansowy Unii Europejskiej, który w trakcie swojej wieloletniej działalności podjął się współfinansowania i wspierania projektów unijnych z dziedziny ochrony środowiska i klimatu. Udzielił wsparcia wielu zespołom, które tworzą ludzie z całego świata. Projekty dofinansowywane właśnie z tego programu przeprowadziły szereg działań podejmujących tematykę: klimatu, zagrożonych gatunków roślin i zwierząt, a także sposobów gospodarowania terenami przyrodniczymi.

Niejednokrotnie z naszych portali społecznościowych oraz strony internetowej mogliście dowiedzieć o działaniach ForBioSensing związanych z programem LIFE+. Były to m.in.: Obchody jubileuszu programu LIFE+, Dni Informacyjne oraz wiele zrealizowanych spotkań z innymi programami LIFE+.

Logo programu LIFE towarzyszy nam podczas realizacji zadań ForBioSensing. Można znaleźć je na naszych: urządzeniach pomiarowych, dokumentach, a także na gadżetach promocyjnych. Właśnie dotarł do nas kolejny z nich – flaga programu LIFE, która będzie dumnie reprezentować LIFE podczas zaplanowanych spotkań.

Dziękujemy za Państwa obecność i poświęcony nam czas.

 

Tekst. W.Duranowska, D.Korzybski

Fot. ForBioSensing