Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wróć do pełnej strony

POLSCAN - I Krajowe Forum Użytkowników LIDAR w Instytucie Badawczym Leśnictwa – zapowiedź

Choć wydarzenie to odbędzie się dopiero w październiku (22-23.10.2019r.), to już dzisiaj pragniemy serdecznie Państwa zaprosić na Forum poświęcone najnowszej technologii LIDAR-owej. Celem spotkania jest stworzenie pola wymiany informacji, doświadczeń oraz ukazanie praktycznych wdrożeń z wykorzystaniem skaningu laserowego.

Zespół ForBioSensing również będzie miał okazję aktywnie uczestniczyć w Forum, bowiem od początku projektu to właśnie dzięki wykorzystywaniu zarówno naziemnego jak i lotniczego skanowania laserowego, możliwe jest wykonanie pomiarów i określenie  wielu cech drzew i drzewostanów na polskich terenie Puszczy Białowieskiej. Wzięcie udziału w I Krajowym Forum Użytkowników LIDAR, umożliwi nam zapoznanie się z możliwościami wykorzystania tej technologii w leśnictwie oraz pozwoli na wymianę zdobytych już doświadczeń.

Organizatorami przedsięwzięcia są: Zakład Geomatyki Instytutu Badawczego Leśnictwa oraz Wydział Leśny Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie W programie zawarty został szereg sesji: plenarnych, referatowych, posterowych oraz sponsorskich. Wszystkich zainteresowanych Forum POLSCAN zapraszamy, rejestracja trwa do 30 września!

Więcej informacji na stronie wydarzenia – POLSCAN: http://www.polscan.pl/

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/346652452710013/

 

Tekst. W.Duranowska, D.Korzybski

Fot. POLSCAN