Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wróć do pełnej strony

W Puszczy znów gorąco, zanotowano wysokie temperatury!

Zespół Forbiosensing podczas zadań wykonywanych w projekcie, gromadzi dane o wielu cechach drzew i drzewostanów Puszczy Białowieskiej. Ich stan i rozwój zależy między innymi od występujących na terenie Puszczy warunków atmosferycznych. 

Wczoraj, podczas prac realizowanych w terenie, stacje meteorologiczne zanotowały wysoką temperaturę: 39,2°C o godzinie 14:00 przy gruncie. Co ciekawe, dzień wcześniej o poranku temperatura na 2 metrach nad ziemią wynosiła 7,5°C. Udostępniony w ramach projektu Meteoportal, daje dostęp do bieżącej informacji na temat warunków pogodowych panujących w Puszczy. Umieszczone na trzech białowieskich polanach leśnych stacje meteorologiczne, umożliwiają odczyt kilkunastu parametrów pogody. Powyższe, zaprezentowane temperatury, zostały zarejestrowane przez stację meteorologiczną znajdującą się w miejscowości Gruszki.

Aby dowiedzieć się więcej na temat idei stworzenia tej platformy, zapraszamy na naszą stronę projektową: http://www.forbiosensing.pl/aktualnosci/-/journal_content/56/20182/49968.

Zapraszamy do korzystania z Meteoportalu. Na stronie www.forbiosensing.pl należy wejść w zakładkę Meteoportal.

Tekst. W.Duranowska

Fot. ForBioSensing