Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wróć do pełnej strony

ForBioSensing, nasze działania w Puszczy Białowieskiej: Pomoc w zdobywaniu doświadczenia w pracy badawczej – praca z wolontariuszami

Od początku realizacji projektu jesteśmy otwarci na wiele form współpracy, m.in.: udostępnianie danych, przeprowadzanie lekcji edukacyjnych, wsparcie przy projektowaniu materiałów promocyjnych (np. koszulek) oraz pomoc w zdobywaniu doświadczenia, która odbywa się poprzez pracę z wolontariuszami.

W ciągu ostatnich lat mieliśmy przyjemność pracować z silną grupą młodych i zaangażowanych ludzi - studentami i absolwentami wyższych uczelni. Niejednokrotnie jest to także współpraca międzynarodowa - nasze szeregi powiększyły się niedawno o studentów z Hiszpanii, odbywających staż w ramach programu Erasmus+. Biorą oni udział w codziennych pracach terenowych, wykonując różne czynności, np.: na załączonych zdjęciach widzimy studenta, który mierzy wysokość drzewa za pomocą specjalnego urządzenia – wysokościomierza (z dowolnej odległości od drzewa określa się jego wysokość), wymieniane z ostatnim czasie były także baterie w dendrometrach (urządzeniach mierzących przyrost drzewa na grubość).

Od dziś rusza nowy nabór do udziału w wolontariacie oraz praktyk w naszym projekcie. Osoby, które się do nas zgłoszą, będą miały okazję poszerzyć wiedzę na temat puszczańskiego drzewostanu, poznać tradycyjne i nowoczesne metody monitoringu drzew i drzewostanów oraz zyskać cenne doświadczenie podczas codziennych prac terenowych na obszarze polskiej części Puszczy Białowieskiej.

Zapraszamy do wzięcia udziału!

Link do ogłoszenia: http://www.forbiosensing.pl/aktualnosci/-/journal_content/56/20182/54814

 

Tekst. W.Duranowska

Fot. K.Szyłak