Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wróć do pełnej strony

Prezentacja projektu ForBioSensing w Szkole Podstawowej nr 2 w Piastowie

Uczniowie klas 7-ych i 8-ych ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Piastowie, wzięli udział w prowadzonych przez nas lekcjach edukacyjnych o projekcie ForBioSensing. Spotkania ze szkołami są jednym z elementów jego działalności promocyjnej i edukacyjnej.

Celem prowadzonych zajęć jest poszerzenie wiedzy dotyczącej leśnictwa w Polsce, prezentacja projektu ForBioSensing (zaprezentowanie idei, problemu, narzędzi w nim wykorzystywanych oraz celu monitorowania drzewostanów polskiej części Puszczy Białowieskiej). Podczas każdej godziny lekcyjnej z uczniami,  zostało pokazanych kilka urządzeń, które są niezbędne podczas prac realizowanych przez nasz zespół terenowy, m.in.: dendrometr (urządzenie mierzące przyrost drzewa na grubość oraz wyrzynek z pnia z zaznaczonymi bliznami pożarowymi). Na zajęciach został wyświetlony nasz film promocyjny pt. „Życie drzewa”, w którym w żadnej ze scen nie występuje człowiek. Film został w pełni poświęcony przyrodniczemu pięknu Puszczy.

Jak widać na załączonych zdjęciach, dzieci z pełnym zaangażowaniem udzielały na zajęciach. Miło nam, że po raz kolejny mogliśmy zaprezentować naszą działalność oraz podzielić się wiedzą na temat drzewostanów Puszczy Białowieskiej.

Tekst. Wirginia Duranowska

Fot. ForBioSensing