Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wróć do pełnej strony

ForBioSensing na lekcjach edukacyjnych w Szkole Podstawowej w Młochowie

14 maja 2019 roku poprowadziliśmy lekcje edukacyjne dla uczniów klas 7-ych i 8-ych ze szkoły podstawowej w Młochowie. Dzięki działaniom promocyjnym przez nas realizowanym, mogliśmy zaprezentować projekt oraz prowadzone w nim działania dotyczące monitoringu drzewostanów Puszczy Białowieskiej. 

Lekcje były skupione wokół dziedziny leśnictwa: dzieci mogły dowiedzieć się, m.in. czy drzew w Polsce ubywa czy przybywa. Opowiedzieliśmy także jak monitorujemy drzewostany (jakimi narzędziami, metodami), a przede wszystkim po co to robimy i co będzie efektem naszych prac. Pokazaliśmy kilka sprzętów wykorzystywanych przez naszych specjalistów, m.in. pniak sosnowy z dendrometrem – urządzeniem mierzącym przyrost drzewa na grubość oraz wyrzynek z pnia, z zaznaczonymi przez specjalistę z dziedziny dendrochronologii, bliznami pożarowymi. Dzięki wyznaczeniu blizn wiemy, kiedy drzewo było narażone na wysoką temperaturę. Podczas lekcji edukacyjnych został wyemitowany nasz film promocyjny, który można obejrzeć pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=XXJ2_71NGhI&t).

Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor za zaproszenie i możliwość zrealizowania lekcji edukacyjnych o projekcie LIFE+ForBioSensing. Cieszy nas, że mogliśmy wzbudzić zainteresowanie u najmłodszych oraz wpłynąć na wzrost ich wiedzy i świadomości o lesie.

Tekst. Wirginia Duranowska

Fot. ForBioSensing