Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wróć do pełnej strony

ForBioSensing na konferencji przedstawiającej wyniki projektu REMBIOFOR – „Teledetekcyjne określanie biomasy drzewnej i zasobów węgla w lasach”

22 stycznia 2019 roku w Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym IBL w Sękocinie Starym, odbyła się Konferencja przedstawiająca wyniki projektu REMBIOFOR - „Teledetekcyjne określanie biomasy drzewnej i zasobów węgla w lasach”, współfinansowanego ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu „Środowisko naturalne, rolnictwo i leśnictwo” BIOSTRATEG.

Uczestnicy wydarzenia zostali przywitani przez Dyrektora Instytutu Badawczego Leśnictwa, prof. dr hab. Jacka Hilszczańskiego. Podczas Konferencji swoje wystąpienia wygłosiło wielu szanowanych specjalistów w dziedzinie leśnictwa: dr hab. Krzysztof Stereńczak (kierownik projektu Rembiofor), zaprezentował zakres, założenia metodyczne, materiał badawczy oraz wykorzystane technologie podczas realizacji projektu. Jedną z istotnych kwestii stało się wskazanie na potrzebę wykorzystania danych teledetekcyjnych jako wsparcia tradycyjnych metod inwentaryzacji drzewostanów. Projekt ForBioSensing również wykorzystuje dane teledetekcyjne, jest to dowód na to, że możliwości i zakres sposobów wykorzystania teledetekcji w analizach środowiska przyrodniczego jest niezwykle szeroki.

Na zaproszenie Organizatorów, wystawiliśmy stoisko promocyjne Projektu LIFE+ForBioSensing. Przy nim informowaliśmy o bieżących zadaniach wykonywanych przez nas zespół, prezentowaliśmy jeden ze sprzętów pomiarowych – dendrometr oraz rozdawaliśmy gadżety promocyjne. Dużym zainteresowaniem gości cieszyły się nasze kalendarze projektowe na 2019 rok.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie oraz udane spotkanie.

Tekst: W.Duranowska

Zdjęcia: Katarzyna Tkaczyk i Przemysław Szmit