Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wróć do pełnej strony

Świętowanie rocznicy programu LIFE+

21.05 br. przypadło 25-lecie programu LIFE+, który poświęcony jest wyłącznie współfinansowaniu projektów z dziedziny ochrony środowiska i klimatu. Z tej okazji projekty dofinansowywane właśnie z tego programu przeprowadzały szeregi działań informujących o rocznicy oraz przybliżających sam program. Z naszych portali społecznościowych oraz strony internetowej mogliście dowiedzieć się o tym, jak my świętowaliśmy ten okrągły jubileusz.

Z pewnością pamiętacie o urodzinowych słodkich bułkach z Białowieży, tzw. cynamonkach, opatrzonych urodzinowym logo 25-lecia, którymi częstowaliśmy gości Dnia Informacyjnego LIFE 2017 organizowanego przez NFOŚiGW w Warszawie (25.04) oraz uczestników Dnia Ziemi na Polach Mokotowskich (4.06), jednocześnie opowiadając o programie i rocznicy. Podczas Dnia Ziemi, wspólnie ze wszystkimi, którzy zajrzeli na nasze stanowisko, stworzyliśmy również niesamowitą urodzinową kartkę z najlepszymi życzeniami i podpisami.
To jednak nie był koniec naszych działań.
W ostatnim czasie przeprowadziliśmy również lekcje ze studentami V roku Międzywydziałowego Studium Ochrony Środowiska SGGW, uczniami Technikum Leśnego w Białowieży oraz uczniami Liceów Ogólnokształcącego z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego oraz Zespołu Szkół Zawodowych w Hajnówce podczas których opowiadaliśmy o naszym projekcie, pracach wykonywanych w jego ramach oraz o rocznicy programu LIFE+. Na tę okazję stworzyliśmy także specjalne T-shirty z urodzinowym logo programu, które rozdaliśmy wśród wszystkich obecnych na spotkaniach.
Jak widzicie, szereg przeprowadzonych przez nas działań przejawiał się w wielu różnych formach, co wymagało zaangażowania niemalże wszystkich członków zespołu. Podsumowanie opisanych działań w formie zdjęć możecie zobaczyć w załączonej galerii.
Jeśli chcecie zobaczyć jak jubileusz programu był świętowany przez inne projekty realizowane ze środków programu LIFE+, zapraszamy do odwiedzenia strony poświęconej całemu wydarzeniu: http://life-25.eu/. Oczywiście znajdziecie tam również nasze aktywności smiley