Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wróć do pełnej strony

DZIEŃ INFORMACYJNY LIFE 2017

25 kwietnia 2017 roku w Warszawie odbyła się kolejna, już dziesiąta, edycja Dnia Informacyjnego LIFE, zorganizowana przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Podczas tegorocznego święta programu LIFE można było ponownie uzyskać wiedzę niezbędną do złożenia wniosku w naborze LIFE. Podczas sesji tematycznych można było zapoznać się z bardziej szczegółowymi informacjami odnoszącymi się m.in. do zarządzania projektami i informacją oraz wykorzystaniem środków pochodzących z programu LIFE przez samorządy.

W Sangate Hotel Airport zorganizowane były również stoiska wystawowe już realizowanych projektów w ramach programu LIFE. Swoje osiągnięcia zaprezentowało 20 dotychczasowych beneficjentów programu, co pozwoliło m.in. na wymianę doświadczeń, a także przedstawienie działań realizowanych w ramach poszczególnych projektów.

Wśród wspomnianych dwudziestu projektów, które wystawiły stoiska promocyjne znalazł się również nasz Projekt. Podczas spotkania zaprezentowaliśmy uczestnikom Dnia LIFE+ dendrometr, służący do pomiaru zmiany obwodu pnia drzewa oraz pokazaliśmy wyrzynki oraz odwierty pochodzące z Puszczy Białowieskiej. Informowaliśmy również o bieżących zadaniach wykonywanych w ramach projektu, prezentując m.in. mapę z rozmieszczeniem martwych drzew na monitorowanym przez nas obszarze oraz odpowiadaliśmy na wszystkie pytania, które pojawiły się ze strony uczestników Dnia LIFE+. Prezentowaliśmy także nasz film promocyjny opowiadający o działaniach projektowych oraz przygotowaliśmy małą, słodką niespodziankę z okazji 25-lecia programu LIFE - białowieską słodką bułkę tzw. cynamonkę, którą częstowaliśmy uczestników Dnia LIFE+ informując o okrągłej rocznicy programu.

Wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok: z pewnością pojawimy się po raz kolejny i chętnie podzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem!