Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wróć do pełnej strony

Dni LIFE 2016

26 kwietnia 2016 roku w Warszawie odbyła się kolejna, już dziewiąta, edycja Dnia Informacyjnego LIFE 2016, zorganizowana przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym Fundacji Nowe Horyzonty stoiska wystawowe zaprezentowało 20 dotychczasowych beneficjentów programu LIFE, co pozwoliło m.in. na wymianę doświadczeń, a także przedstawienie działań realizowanych w ramach projektów.

Wśród projektów, które wystawiły stoiska promocyjne znalazł się również nasz Projekt. Podczas spotkania zaprezentowaliśmy uczestnikom Dnia Life+ spektrometr i skaner laserowy, którymi dokonywane są pomiary w Puszczy Białowieskiej oraz zdjęcia i mapy wykonane przez naszych specjalistów. Informowaliśmy również o bieżących zadaniach wykonywanych w ramach projektu, odpowiadaliśmy na wszystkie pytania, które pojawiły się ze strony uczestników Dnia Life+ oraz prezentowaliśmy zdjęcia z prac terenowych. Była to również sprzyjająca okoliczność do wypełnienia przez uczestników spotkania ankiety badającej poziom wiedzy Społeczeństwa o Puszczy Białowieskiej, którą przeprowadzamy w ramach projektu (http://www.forbiosensing.pl/o-projekcie/ankieta).

Informacje o kolejnych Dniach LIFE będzie można uzyskać ze strony internetowej ich Organizatora – NFOŚiGW.

Dziękujemy bardzo za udane spotkanie.

opr.tekstu:Olga Jasińska